تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


با استفاده از تخم شربتی موهای خود را تقویت کنید  

تخم شربتی مواد بسیار مغذی دارد ابتدا ترکیبات و ویتامین های آن را معرفی می کنيم سپس ببنیم چگونه به تقویت مو کمک میکند و طریقه استفاده از ان برای تقویت مو چگونه است و شیوه مصرف خوراکی آن چگونه باشد بهتر است .دانه خشک تخم شربتی یک منبع گیاهی بسیار خوبی از پروتئین است پروتئین برای رشد سالم مو، و پروتئین کافی در رژیم غذایی ممکن است رشد مو آهسته و ریزش مو شود بسیار مهم استنیروگاهی از مواد مغذّی همچون امگا ۳، فیبر، منگنز، کلسیم و فسفر است. حیرت انگی

ادامه مطلب  

شبنم قلی خان در برابر رونالدو  

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو (به پرتغالی: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro) (زادهٔ ۵ فوریه ۱۹۸۵)،[۳] که عموماً با نام کریستیانو رونالدو شناخته می‌شود، بازیکن فوتبال اهل کشور پرتغال است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال رئال مادرید و تیم ملی پرتغال بازی می‌کند.
 

ادامه مطلب  

من نيز,مى خواهم مثل همه دانه ها جوانه بزنم  

دانه گیاهى را دیده اى که از دست کسى بر زمین ناهموار مى افتد ؟!!دانه است دیگر ذاتش رویىدن است و جوانه زدن!!غافل از زمین ناهموار چه مى داند که قسمتش فقط در جوانه زدن شبیه دیگر دانه هاست!!... با عشق که جوانه زد و خواست به سمت نور برود تازه مى فهمد که دست سنگین تقدیر بر سرش بودن ینى چه؛ تازه مى فهمد جور زمانه  اب را برویش بستن ىنى چه! در خودش مى شکند ریشه مى دواند در دل سیاه خاک، له له مى زند براى یک قطره اب.چاره اى ندارد غیر از جوانه زدن اخر او دانه است ذ

ادامه مطلب  

دانه  

روزی روزگاری پادشاهی سه پسر داشت و باید از بین آنها یکی را به عنوان ولیعهد خود انتخاب می‌کرد.انتخاب مشکلی بود چون هر سه پسر بسیار زیرک و شجاع بودند.با وزیر خود مشورت کرد و هر سه پسر را نزد خود خواست و به هر کدام یک کیسه دانه گل داد و گفت: من مدتی به سفر می‌روم و از شما انتظار دارم تا وقتی برمی‌گردم این دانه‌گل‌ها را تر و تازه به من باز گردانید و هر کس بهتر از دیگران از آنها مواظبت کند ولیعهد من خواهد بود.پسر اول دانه‌ها را در صندوقچه‌ای آهنین

ادامه مطلب  

 

گاهی شب، زیر پتو،امن ترین جا برای خالی کردن بغض های چند ماهه ست!دانه دانه بغض های خفه شده ات را رها میکنی و حرف های نگفته ات را رو به دیوار میگویی..!و صبح بلند میشوی و لبخند میزنی بی آنکه کسی بفهمدشب گذشته چه اتفاقی افتاده است!

ادامه مطلب  

کشور پرتغال  

لیسبون (به پرتغالی: Lisboa) پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال و نیز مرکز ناحیهٔ لیسبون است. این شهر که شهری مدرن و مبتنی بر اصول شهرسازی محسوب می‌شود، وسعت بسیاری داشته و حدود ۳٬۳۴۰٬۰۰۰ نفر ساکن آن هستند که از این تعداد ۵۶۴٬۴۷۷ نفر در مرکز شهر و حدود ۲٬۸۰۰٬۰۰۰ نفر در پیرامون آن ساکن شده‌اند. امروزه لیسبون از لحاظ مختلف اهمیت فراوانی یافته و به‌عنوان دومین قطب اقتصادی در شبه‌جزیرهٔ ایبری پس از مادریدمطرح می‌شود. این شهر بیش‌ترین ثروت

ادامه مطلب  

چگونه خوب و واضح صحبت کنیم  

چگونه خوب و واضح صحبت کنيم ؟
چگونه خوب و واضح صحبت کنيم تا بتونیم خیلی رسا و عالی منظور خودمون رو به طرف مقابل برسونیم. چگونه خوب و واضح صحبت کنيم تا جملات زیر رو نشنویم.
 

دوباره میگی؟

چی گفتی؟

چی شده؟

یا جملاتی از این قبیل

ادامه مطلب  

سنگهای رسوبی  

سنگهای رسوبی : دو تعریف را می توان برای سنگهای رسوبی در نظر گرفت:
اول : سنگهای رسوبی : مجموعه های رسوبی سخت شده ای هستند که نزدیک سطح زمین در شرایط حرارت و فشار کم جمع و متراکم گردیده اند .
دوم : رسوبات بوجود آمده توسط عواملی مانند آب ، یخچال یا باد و پس از جابه جایی معمولا به صورت لایه لایه روی هم ته نشین می شوند و سپس مبدل به سنگهای رسوبی می شوند .
مواد سازنده رسوبات شیمیایی به صورت محلول در آب حل می شوند بیشتر رسوبات از نوع تخریبی اند و از خرد ش

ادامه مطلب  

آزمایش وزن مخصوص  

در مورد سیمان 2 نوع وزن مخصوص اندازه گیری میشود:
1- وزن مخصوص دانه ای : وزن دانه های سیمان تقسیم بر حجم دانه ها , بدون منظور کردن فضای بین دانه ها .
2- وزن مخصوص حجمی ( انبوهی) : وزن دانه های سیمان تقسیم بر حجم دانه ها  , با منظور کردن فضای بین دانه ها.
هرکدام از این دو وزن مخصوص کاربرد ویژه خود دارند و با روش خاصی تعیین می شوند که در ادامه آنها را بررسی می نماییم .
وزن مخصوص دانه ای
شیوه انجام این آزمایش مطابق روشی که آقای لوشاتلیه اراِئه داد استاندارد

ادامه مطلب  

مرگ دردناک کودک ۲۱ ماهه توسط دانه انار  

اعضای بدن کودک 21 ماهه ای که به علت ماندن دانه انار در مجاری تنفسی دچار مرگ مغزی شده بود به 3 بیمار اهدا شد.
مرگ کودک توسط دانه انار
 کودک اهل روستای صوفی شیخ انصاری کلاله از توابع گرگان در حال خوردن انار بود که دانه انار در حلقش گیر کرد و نتواست به صورت معمولی نفس بکشد.
پدر و مادر بلافاصله او را به بیمارستان حضرت رسول کلاله و پس از آن به بیمارستان تخصصی طالقانی گرگان منتقل کردند اما وی دچار مرگ مغزی شده بود.
در نهایت با رضایت والدین این کودک دو ک

ادامه مطلب  

 

می بارد دانـــــــــه به دانـــــــــــــه
اشـــــــــــــــــــک ابر با حوضه خانه
چشـــــــــــــم خشـــــــــــــــک دریا
خیــــــــــــــــــس می شود از دانه
دانه دانه جمـــــــــــــــــع می شوند
زیبا و قشـــــــــــــــــــنگ در این دنیا
خانه خانــــــــــــــــــــــــه روی بامش
دانه دانــــــــــــــــــــــه می چکد باز
غــــــــــــــــــــــــــــروری از مهر آغوش
باز می رســــــــــــــــــــــــــــد به فردا


ادامه مطلب  

سیاه دانه، درمان برای هر بیماری بجز از مرگ  

 
 
سیاه دانه و روغن آن موثرترین و مفیدترین چیزی است که برای تقریباً هر بیماری، الرجی یا حساسیت و حتا بیماری های جدی مانند نفستنگی (asthma ) ، شکر یا دیابیت، اختلالات در سیستم دفاعی بدن، زردی یا (hepatitis) ،ایدز (AIDS) و حتا سرطاندارو میباشد. حدیث بخاری شریف هم این موضوع را تایید میکند که سیاه دانه درمان هر مرض به غیر از مرگ است. این گیاه یکی از مهم ترین و بزرگترین شفا

ادامه مطلب  

داس ماه نو  

داس را بردارید فصل درو است 
خوشه های گندم اندرین فصل رو است 
دانه ها کاشته ایم و خداوند رازق هر مور است 
با توکل آب و خاک و دانه گشته است این خوشه 
داس ها بردارید فصل درو است و مترسک هامان رو به روی چپو است 
کاش دنیا مان خرمن کاشته ها ی ما بود 
کاش این زندگی ها تنها خر من و درو گندمزار 

ادامه مطلب  

مثل دانه خردل و مثل خمیر مایه  

عیسی برای آنها مثلی دیگر آورد:" پادشاهی آسمان همچون دانه خردلی است که کسی آن را گرفت و در مزرعه اش کاشت. با اینکه دانه خردل از همه دانه ها کوچکتر است، اما چون می روید بزرگتر از همه گیاهان باغ شده، به درختی بدل می شود، چندان که پرندگان آسمان آمده، در شاخه هایش آشیانه می سازند."
سپس برایشان مثلی دیگر آورده، گفت:" پادشاهی آسمان همچون خمیر مایه ای است که زنی برگرفت و با سه کیسه بزرگ آرد مخلوط کرد تا تمام خمیر ور آمد."
عیسی همه این مطالب را با مثلها بر

ادامه مطلب  

 

حالا سبک شده ام کلاغ ها به من حمله کردند تک تک خاطراتت را از من ربودند حالا سبک شده ام از خاطراتت که کِز کرده بودند گوشه مغزم که کلاغ ها دانه دانه شان را توک زدند و بردند حالا سبک شده ام دیگر همه بدنم از کاه است مثل یک مترسک واقعی، سبک شده ام
تیر 92
میم.ز

ادامه مطلب  

 

Ronaldooبهترین بازیکن تاریخ و جهان است....اگر چه مسی عجوبه بسیار باهوشی بود
اما در سال 2017او کم کم ضعیف شده است و دیگر نمی تواند مثل گذشته خوب بازی کند
رونالدو در فینال جام ملت های اروپا اگر چه مصدوم شده بود پرتغال را  مانند یک 
مربی هدایت می داد

ادامه مطلب  

علی اکبر، تجلای غم پنج‌تن  

 
در دشت بلا؛
گل لیلا را پرپر کردند…
تسبیح «زهرا» را دانهدانه کردند…
«حیدر کرار»‌ثانی را تکثیر کردند…
از داغش، جگر «حسین» را به‌سان «حسن»، پاره‌پاره کردند…
و «خاتم» ارباب را طوری شکستند که یک دشت، آیینه‌کاری شد!
.
«تو تجلای غم پنج‌ تنی ای ولدی
که به هر زخم، به تصویر کشیدی ما را»
.
«علی‌الدنیا بعدک‌العفا»

ادامه مطلب  

Eugene O'Neill  

اٌنیل چگونه میتواند این گونه سنگ دل باشد؟ چگونه میتواند خالق ناامیدی شود؟ چگونه میتواند تلاش آدم ها را پوچ بپندارد؟ چگونه می تواند ...؟
پ.ن.: جناب اٌنیل عزیز، از خواندن واژه هایتان لذت بردم. مرا عمیقا به فکر برد. و حس کنجکاوی را در منٍ مخاطب تجدید کرد.. دوست داشتم ببینم و بخوانم تا بدانم بالاخره چگونه میخواهید پایان را بسازید.. اما ناامید شدم!
من
از
شما
نا امید
شدم!
 
با سپاس! 

ادامه مطلب  

 

دلمان لک می‌زند
 
لک می زند، اینقدر لک می‌زند که دیگر از لک زدن هم خسته می‌شود... لک می‌زند که نم بارونی یا یه کف دست برف ببارد اما همین که می‌آید تازه دلمان لک می‌زند که تمام شود تا پرتغال‌ها و نارنگی‌ها و صاحبان‌شان نفس بکشند. دلم امروز لک زده است که تصویری یا عکسی از باغ‌های پر از میوه‌ای ببنیم که برفش آب شده تا امید داشته باشیم همه برف‌ها آب می‌شوند... اما اما اما مانده تا برف زمین آب شود... 

ادامه مطلب  

قره قات  

قره قات یا قارا قات میوه‌ای جنگلی است که بومی اروپای غربی و شمال کشورهای ایتالیا، اسپانیا، لهستان و پرتغال است. قره قات در جنگل های منطقه ارسباران، مخصوصا جنگلهای اطراف روستای عباس‌آباد، نیز به وفور یافت می شود. ارتفاع بوته قره قات ۱-۱.۵ متر است و گاهی تا به دو متر نیز می‌رسد. شکوفه‌ها، بعلت رنگ زرد مایل به سبز شان تا حدی

ادامه مطلب  

سیاهدانه: یک مشت دانه ی ریز، یک خروار خاصیت  

 
سیاه دانه خواص ضدویروسی و ضدباکتریایی دارد.
بنابراین می‌تواند از بیماری های مربوط به سرما مانند سرماخوردگی، برونشیت، آنفلوانزا و غیره پیشگیری کند.
این دانه های ریز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند و سرماخوردگی را از شما دور می سازند.
توجه داشته باشید که مصرف مرتب سیاه دانه و همچنین روغن آن در برنامه ی غذایی تاثیر فوق العاده ای روی تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و شما را در برابر بیماری‌های زمستانی مصون می‌کند.
معمولا ایرانی‌ها از این

ادامه مطلب  

چگونه در دل دیگران جا بگیریم  

چگونه در دل دیگران جا بگیریم ؟
 1- از انتقاد بیجا ، سرزنش مداوم و گِله و شکایت بپرهیزیم.
2 - در ارزیابی های خود صادق و بی ریا باشیم.
3 - دیگران را دوست بداریم و به آنها علاقه مند شویم.
4 - خواسته های دیگران را درک کنيم.
5 - همیشه لبخند را زینت چهره خود کنيم.
6 - به خاطر داشته باشیم نام هر شخصی زیباترین نت موسیقی اوست ؛ پس دیگران را به نام صدا بزنیم و با آنها احساس نزدیکی کنيم.
7 - شنونده خوبی باشیم و دیگران را تشویق کنيم که درباره خودشان و علاقه مندیهایشان

ادامه مطلب  

فاطیما  

 (لاتین اسم فاطمه) / شهری معروف در کشور پرتقال / دلیل نام شهر : مسلمانان چندین قرن پرتغال را به اشغال خود در آورده بودند و پس از مدتها آن جا را ترک کردنددر همان زمان آخرین پیشوای مسلمانان دختر زیبایی به نام فاطمه داشت ، پسر فرمانروای اروم (پرتقال) عاشق فاطمه شد ، فاطمه به خاطر عشق او نه تنها با بقیه مسلمانانی که پرتغال را ترک می کردند نرفت ، بلکه به آیین کاتولیک گروید . شوهر جوان به قدری عاشق فاطمه بود که اسم شهری که در آن زندگی می کرد را فاطمه (فا

ادامه مطلب  

با.....يد  

نه زور دستم بر تو می رسد ، نه زبانم دل ه بد گفتن دارد 
نه طاقت دیدن ه اینهمه عهد شكنی در من هست ، نه توان ه از تو گذشتن در من است
نه انقدر بی غیرتم كه دست دراز شده ات را با دروغ بپوشانی و تاب بیاورم
نه انقدر احمق كه تمام وعده هایت را دانه دانه بشكنی و نفهمم 
نه انقدر بیچاره كه انهمه دشنام بشنوم و باز نفسم بالا و پایین بیاید
نه انقدر دوستت دارم كه بتوانم از تو بگذرم....
 
حالا بفهم ، باید بمیرم

ادامه مطلب  

شب و ظلمت و بیابان به کجا توان رسیدن...  

 
یا صاحب کل غریب...
 
در ازدحام این جمعیت...
در دل تاریکی این شب طولانی،
شب و ظلمت و بیابان به کجا توان رسیدن؟!...
 
زانو به بغل می گیرم، اشک میریزم...
آرام...
دانه، دانه...
 
دلم می شکند، ...
 
من و شمع صبحگاهی سزد ار به هم بگرییم
که بسوختیم و از ما بت ما فراق دارد،
سر درس عشق دارد دل دردمند حافظ
که نه خاطر تماشا، نه هوای باغ دارد
نجف، اربعین ۱۴۳۸
 

ادامه مطلب  

روزمرگی...  

نمکدان را که پر می کنی توجهی به ریختن نمک ها نداری
اما زعفران راکه میسابی به دانه دانه اش توجه می کنیحال آنکه بدون نمک هیچ غذایی خوشمزه نیستولی بدون زعفرانماه ها و سال ها می توان آشپزی کرد و غذا خورد
 
مراقب نمک های زندگیتان باشید ساده و بی ریا و همیشه دم دست که اگر نباشند ...
وای بر سفره زندگی
 
این نمک ها میتونن لحظه های نابتون باشن
که اگه حواستون نباشه از دست میرن
شاید همون روزمرگی هایی که ازشون مینالید!!!

ادامه مطلب  

 

برای آنکه یک صبح سرد و دل انگیز پاییزی، با آن همه ابر سفید و نقره ای ،با آن همه برگ رقصان در نسیم،با آن آوای ممتد گنجشک هاش و حجم بزرگ سرزندگی به پایان برسد، باید حتما روی تخت شماره ی 5 اورژانس بستری می شدم؟باید حتما دانه دانه نفس هایی را که با لذت کشیده بودم، با زجر از ریه هام بیرون می کشید؟
پس دیگر به کدام لذت بزرگ و کوچک می توان اعتماد کرد؟اینجا که حوادث آماده در کمین شکار هرچه لبخند نشسته اند؟

ادامه مطلب  

کتاب زندگی نامه کریستیانو رونالدو  

کریس رونالدو در کشور پرتغال بدنیا آمده و مانند اغلب فوتبالیستهای بزرگ از یک خانواده فقیر به جامعه فوتبال معرفی شده او فوتبال خود را از محله خود و در زمین خاکی شروع کرده و با رفتن به تیم های پایه و محلی فوتبال خود را آغاز کرده که اولین باشگاه حرفه ای خود اسپورتینگ لیسبون پرتغال بوده که با به نمایش گذاشتن نبوغ خود و مورد توجه قرار گرفتن باشگاههای بزرگ و همچنین مربی بزرگی مثل سرالکس فرگوسن و با نظر و با پافشاری فرگوسن به باشگاه بزرگ منچستریونا

ادامه مطلب  

فیلم نوشت  

 
۱ . زاپاس
زاپاس رو دوست داشتم. پیشنهاد می کنم اگر به جمعهای دوست داشتنی خانوادگی علاقه مندید، حتما ببینید.
در زاپاس روابط خانوادگی بسیار نزدیک است و یک جورهایی من را یاد قدیمها می انداخت که صبحمان بدون دیدن اقوام شب نمی شد، اگر چه این مدل زندگی و رفت و آمد زیاد، بدون حرف و حدیث نیست. 
 
۲ . چهارشنبه
بر خلاف زاپاس که جوی شیرین و دوست داشتنی داشت، تم این فیلم غم و غصه بود. با این حال ارزش دیدن داشت. ارزش داشت چون نشان داد که چگونه افراد یک خانواده

ادامه مطلب  

کاشت و پرورش درخت انار: چگونه دانه انار بکاریم؟  

بسیاری از افراد ترجیح میدهند درخت انار را از دانه بکارند و پرورش دهند. فصل پاییز فصل انارهای درشت و رسیده ترش و شیرین است که بسیاری از علاقمندان به گل و گیاه یا باغداران را به فکر پرورش انار می اندازد. جالب است بدانید دانه های یاقوتی انار را میتوانید بکارید و از آنها درخت به بار بیاورید. حتی میتوانید انار را داخل گلدان بکارید و به عنوان یک گیاه زینتی زیبا خانه تان را با آن تزئین کنید. 
کاشت درخت انار
انار میوه بومی ایران است. برای کاشتن انار

ادامه مطلب  

تپیدن  

گفتی که در جنوب
شیر آب را باز می‌کنيم
و بر جنازه دریا دمام می‌زنیم
گفتی
گفتی که از زیر کتاب رد شدیم
با لکه‌های خون در مستطیل سرخ
پیچیده در پرچم بازگشتیم
 
گفتی یکی بگوید به ما چیزی بگویید
ما که سبزه‌سبزه در این جلگه پوست‌مان را شکافتند
و آن انار قرمز را دانهدانه بر سفره‌های‌شان که لزج
از نفتِ خام و گاز و ذرات معلق در خضراء
و آن‌چه در هوای ما بود نوشیدند
 
هوای ما را کسی اگر داشت جز جِت‌های جنگنده و موشک
و پشتِ ما را کسی اگر داشت جز دشنه
و

ادامه مطلب  

چگونه کاراکتر انیمیشن خود را طراحی کنیم  

چگونه کاراکتر انیمیشن خود را طراحی کنيم
اگر شما به فکر انیمیشن سازی یا کشیدن نقاشی های انیمه ی خود هستید و یا حتی فقط میخواهید داستان هایی در مورد کاراکتر های انیمیشن های مورد علاقه ی خود بنویسید، قطعا میخواهید کاراکتری خلق کنید که جذاب باشد و مردم را وادار به تماشای  انیمیشن شما بکند
 با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید تا ما به شما نشان دهیم که چگونه این کاراکتر ها را بنویسید
 

ادامه مطلب  

دانه دانه انار .....  

دوید ....
روبرویم ایستاد...
- خانم خواهش میکنم ....میشه باهامون قهر نکنید؟
 
تکلیف هاشونو انجام نداده بودن
گفته بودم دیگه کاری به کارشون ندارم
 
-لبخند زدم: قهر نیستم
- میشه بازم کاری به کارمون داشته باشید؟
دلم شور میزد....
برای همانی که روبرویم ایستاده بود
برای نفر بعدی که بهش ملحق شد و همراهی اش کرد
برای نفرهای بعدی که یکی یکی می آمدند
بیشتر از خودشان دلم میخواست کار داشته باشم به کارشان...
 
گفتم : نه ... نمیشه... با این وضع نمیشه .....
 
دلم کنده شد...
آه

ادامه مطلب  

چگونه یک BPMS خوب انتخاب کنیم؟  

 
برای انتخاب یک نرم افزار خوب باید ابتدا تعریفی از خوب بودن داشته باشیم. در اصطلاح نرم افزاری، خوب بودن میزان پاسخگویی به نیازمندی های میباشد، به عبارتی هر چه یک نرم افزار بهتر نیازهای ما را برآورده نماید، کارا تر خواهد بود.
حال باید بررسی شود که نیاز ضروری در یک سیستم BPMS چیست؟ نیازهای ما عموما به دوسته کارکردی و غیر کارکردی تقسیم میشود. نیاز های کارکردی، نیاز های فنی و غیر کارکردی نیازهای سازمانی یا مرتبط با کسب و کار است.
بیشتر بدانید

ادامه مطلب  

عنوان پرسش مهر سال1395  

از کجا خشونت تشأت گرفته است و چگونه عده ای خشونت را می آموزند. در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد.
چگونه می توانیم کشوری داشته باشیم، جامعه ای داشته باشیم دارای رحمت اسلامی و نبوی.
و چگونه می توانیم جوامع منطقه و جهان را از خشونت برهانیم.

ادامه مطلب  

اندیشه های دور اندیشی  

اندیشه های جاوید درباره دوراندیشی* هیچ عقل و درایتی مانند دوراندیشی نیست . * دوراندیشی قبل از انجام كار تو را از پشیمانی در امان می دارد. * دوراندیشی خوب همراه با كفاف برای تو كافی تر است از مقدار زیاد همراه با اسراف . * آن كه دوراندیشی ندارد مال ندارد. * مال اندك همراه با دوراندیشی پایدارتر از مال بسیار با بیهوده خرج كردن است . * دوراندیشی قبل از كار انسان را از لغزشها حفظ می كند. * دوراندیشی نیمی از كمك و یاری است . * بهترین دلیل بر عقل زیاد تدبیر خ

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام