تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


روزمرگی  

سلام
به جنگ با باد رفته ام .. با شمشیری تیز بی امان ضربه میزنم .. هیچ صدایی در باد نیست .. اینجا سرزمینیست ک هر ایستاده ای با باد درستیز است و با صدایی بلند در باد از تو میخواند .. بیهوده نیست .. هیچگاه بیهوده نبوده است .. مقصد نیز جزیی از مسیر است .. شاید خانه ی پایانی یا شاید جایی برای بهتر دیدن .. اما جدا از مسیر نمیتواند باشد .. هر روز خیره به آتش اینگونه خیالی میبافم ک عاقبت روزی در این مسیر هم راه میشویم و ادامه راه باید زیباتر باشد وقتی باد در میان

ادامه مطلب  

 

علوم غریبه
علوم در تقسیمات باستانی به دو شاخه «خفیّه یا غریبه» و «جلیّه» تقسیم می­شد. مراد از علوم جلیّه علومی مدوّن مانند طبّ، منطق، هندسه و نظایر آن است که قوانین مشخصی دارد و در مکتب­خانه­ها تدریس می­شد. علوم خفیه یا غریبه نیز به علومی گفته می­شود که به نیروهای فراطبیعی پرداخته، معمولاً اسرار آن در نزد عالمانش محفوظ مانده است.
«خمسه مُحتحبه» تعبیری است که پنج علم معتبر در این شاخه را دربرمی­گیرد و آن پنج علم عبارتند از:
كیمیا، لیمیا، هی

ادامه مطلب  

سخنرانی حجت الاسلام شریفی درمسجد صاحب الزمان بولوار میامی مورخه23و24/8/95  

 
موضوع: قیام امام حسین (ع)، بستر آگاهی بخشی و بیداری
 در زیارت اربعین یک جمله هست : «و بذل مهجته فیک: خدایا! امام حسین(ع)، مهجه خود را در راه تو داد.» "مهجه" چیست؟ در لغت می گوید: «المهجةالروح ؛مهجه یعنی روح» .باز در لغت است: «المهجة دم القلب ؛ مهجه یعنی خون قلب». خدایا امام حسین(ع) خون دلش را و جان و روحش را در راه تو فدا کرد: «لیستنقذ عبادک من الجهالة :برای این که بندگان تو را از نادانی بیرون بیاورد.»
مهم ترین بخش زیارت اربعین، بیانگر هدف بزرگ قیا

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1